MUSTAFA ÖZTÜRK

Sorularınız İçin

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNDEN, ANLAMLI BİR EĞİTİM “TASAVVUFA GİRİŞ”

e-Posta Yazdır PDF
AddThis Social Bookmark Button
 
Mustafa Öztürk’ün Eğitim koordinatörlüğünü yaptığı, Üsküdar üniversitesi, Sürekli Eğitim ve Uygulama müdürlüğü, (ÜSEM) ve Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsünün birlikte yaptıkları ve tasavvuf meraklısı herkesin katılabildiği program ; Hafta içi grubu: 17 Nisan 2015  Cuma ve Hafta sonu grubu: 18 Nisan 2015 Cumartesi günlerinde başladı. Toplam üç ay (80)  saat sürecek olan eğitimde çok kıymetli hocalarımız eğitim vermektedir.  Eğitimlerimiz, Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi/Güney Yerleşkesinde verilmektedir.
 
TASAVUF EĞİTİMİ VEREN HOCALARIMIZ:  Nevzat TARHAN, Cemalnur  Sargut, Osman Nuri Küçük, Ahmet Murat Özel, Semih Ceyhan
 
TASAVVUFA   GİRİŞ EĞİTİMİNİN   AMACI VE İÇERİĞİ; ÜSEM tarafından Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsünün işbirliği ile Tasavvufun temel konularının öğrenilmesine yönelik bir eğitim programı düzenlenmektedir. Açılacak programın tasavvuf ve ilgili konularda çalışmalarda bulunmak isteyenlere daha sonraki çalışmaları için yol gösterici olacağı düşünülmektedir. Bu program tasavvufla ilgilenen farklı meslek ve yaşam tecrübesine sahip kişilerin merak ettiği ve öğrenmek istediği bilgilere sistematik bir şekilde ulaşmasını sağlamak üzere hazırlanmıştır.
 
Program; Konular program kapsamında dört ana ders başlığı altında toplanmaktadır: Tasavvuf Doktrinine Giriş, Tasavvuf Tarihine Giriş, Metinlerle Tasavvuf ve Tasavvufun Diğer Bilimlerle İlişkisi ve Güncel Konular.

SİTE İÇİ ARAMA..